У аграрних стартапів в Україні є перспективи
Аграрному комплексу України потрібні технологічні ІТ-рішення для ефективного планування, реалізації і моніторингу сільськогосподарських робіт, управління змінами і розвитком. Ціль Фундації AgroChallenge полягає в пошуку і супроводженні сучасних технологічних ідей, відборі перспективних проектів, які дозволять як малим аграріям, так і крупним агрохолдингам отримати прості, ефективні й актуальні інструменти для рішення їх поточних і стратегічних задач.

У рамках зазначених ініціатив в квітні 2017 року Фундація AgroChallenge на базі Клубу інвесторів AGRO 2027 організувала камерний захід Hi-Tech – демонстраційний день технологічних проектів для інвесторів і профільних експертів. Проекти отримали високу експертну оцінку в області технологій, рекомендації від інвесторів по вдосконаленню й умовам фінансування. Команда Бізнес-акселератора продовжить роботу з проектами, відібраними для інвестування.

Ігор Лисицький, президент Фундації AgroChallenge так прокоментував подію: «Ми розглядаємо стартапи з точки зору їх бізнес перспективи, тому наша задача допомогти ініціаторам проектів побудувати модель переходу від ідеї до впевненого старту і зрілого бізнесу. Стартап має залучати інвестиції й забезпечувати швидкий розвиток і капіталізацію, тому ми відходимо від формату публічних конкурсів і плануємо тематичні демо-дні для інвесторів, залишивши при цьому для наших кращих проектів можливість участі в масштабному заході – щорічному Фестивалі Sikorsky Challenge. На наше глибоке переконання, саме такий формат роботи є найбільш ефективним. Враховуючи думки й побажання експертів й інвесторів, можна створити успішний проект, орієнтовний на продукт, вирішуючий актуальні проблеми агробізнесу, визначити перспективи впровадження українських розробок, спрямованих на покращення характеристик сільгосптехніки і задоволення потреб аграріїв. І в нас вже є успішний досвід такої роботи – у минулому місяці в трьохсторонньому порядку між Фундацією AgroChallenge, компанією «Кернел» й ініціатором проекту був підписаний договір на розробку та випробування прототипу дистанційного приладу, який може автоматично регулювати глибину оранки і буде працювати в режимі реального часу. Автор проекту – студент Вінницького політехнічного інституту Роман Лановий».

Багато агровиробників стикаються з проблемою поганої схожості культур, розв'язуваної впровадженням рекомендацій точного землеробства, але далеко не всі механізатори здатні дотримуватися подібних вимог. У результаті страждають сільгоспкультури, а компанії отримують урожай, менше запланованого. За допомогою проекту Craft Scanner можна сканувати глибину обробки ґрунту і посіву насіння. Датчики, які пропонує використовувати розробник вказаного проекту, мають мінімальну похибку. При цьому вони можуть бути встановлені на ґрунтообробній техніці, яка працює господарствах як малих агрофірм, так і крупних холдингів.

Аграрний стартап в області точного землеробства підтримала Компанія « Кернел». У рамках реалізації своєї стратегії і проекту #DigitalAgriBusiness, метою якого є інтегрування внутрішніх і зовнішніх ІТ-сервісів для глобальної автоматизації процесів виробництва і обліку, Компанія готова підтримувати проекти, орієнтовані на рішення її завдань, і в цьому напрямку активно співпрацює з Бізнес-акселератором AgroChallenge і НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

«Для компанії Кернел перший досвід співпраці з бізнес-акселератором AgroChallenge виявився успішним. У найближчі дні ми приступаємо до практичної реалізації проекту Craft Scanner. Після розробки продукту належить виконати не менш складне завдання - налаштувати роботу готової системи й інтегрувати її в загальний виробничий цикл, - коментує Богдан Мельник, Керівник проекту розвитку нових технологій Дивізіону Агробізнес Кернел. - Ми продовжуємо ставити нові завдання AgroChallenge і вирішувати виробничі питання компанії, при цьому Кернел завжди відкритий до інноваційних пропозицій, які дозволять збільшити показники ефективності агробізнесу».

Фундація AgroChallenge пропонує ініціаторам проектів програму акселерації, розраховану на декілька місяців. За цей час бажаючі можуть надати свій проект чи інноваційну ідею на розгляд експертній комісії Фундації AgroChallenge. Експертами Фундації є кращі українській й міжнародні галузеві спеціалісти в сфері сільського господарства, агробізнесу, аналітики, фінансів та інвестицій, інформаційно-комунікаційних технологій, інженерії. Проекти, які пройшли програму акселерації, приймають участь в закритих демонстраційних показах Клуба інвесторів AGRO 2027, а також по бажанню – у щорічних Всеукраїнських конкурсах інноваційних проектів в рамках Фестивалю Sikorski Challenge. Юридичне супроводження проектів, укладання договорів між ініціаторами проектів й інвесторами виконує партнер Фундації AgroChallenge – компанія « JUSCUTUM ».

Написать комментарий: